14.10. 2017 Řetová – Těchonín 3:2 np (1:1)

Za sedmero horami a sedmero řekami je rybníček Brčálník. Pardon, fotbalové hřiště v Řetové. Jestliže jsem se tímto přirovnáním někoho dotknul omlouvám se, ale nic lepšího mě nenapadlo. Krásné počasí, kvalitní soupeř a zlepšené výsledky z poslední doby, přilákaly do Řetové slušný počet našich fanoušků. Přivítal nás na první pohled nádherný rovný trávník. Bohužel jen na první pohled. Zhruba hodinu před začátkem zápasu jsem si prošel hřiště. No prošel. Po několika krocích jsem se propadnul po kotníky do bahna a mazal rychle zpět za zábradlí. Od místních jsem se dozvěděl, že podklad hřiště je jílový. Co to znamená v kombinaci s deštivým počasím posledních dní, si umí asi každý domyslet. Jak trefně poznamenal Jarda Kovanda, „dneska to bude Velká Pardubická“… V samotném zápase nás hned od začátku zlobil ten, od kterého jsme to nejvíce čekali. Maličký útočník Bohuněk. Každý jeho kontakt s míčem hrozil nebezpečím. Když se v 25. minutě domácí „hobbit“ zranil a musel střídat, naše defenzivní řady si oddechly. Ve 30. minutě se opět naplnilo staré pořekadlo: “ nedáš, dostaneš“. Nejdříve tutovku domácích zlikvidoval výborným zákrokem Janata. O pár sekund později našel Roček křižným pasem volného Uhlíře, který dokázal propasírovat míč za domácího brankáře. „Uhlí“se tedy s dresem Těchonína rozloučil stylově 0:1.Vedení nám  vydrželo pouhé tři minuty. Řetovský Rufer předvedl pěknou samostatnou akci, kterou zakončil přesnou střelou k tyči 1:1.Domácí se poté snažili o střelbu ze střední vzdálenosti a brankář Janata by mohl vyprávět, jak zákeřně se choval míč na rozbitém hřišti.Do kabin se šlo za nerozhodného stavu Řetovští měli mírnou převahu, byli více na míči, ale dle mého názoru se hrál celkem vyrovnaný fotbal. Z našeho týmu vyčníval Kovanda, který si na hřišti dělal skoro co chtěl. Nějak si nepamatuji, že by mu soupeř sebral míč, nebo že by zkazil přihrávku.

Svůj výborný výkon korunoval v 56. minutě, kdy po uvolnění od Špačka přeběhnul oranici, přeskočil dvě proutěné překážky a ač tísněný skóroval 1:2. Zdali mu přihrál na branku Špaček si nejsem jistý. Pokavaď tomu tak nebylo, reklamaci musíte podat u asistenta trenéra Davida Jandejska. V té době jsme už hráli bez zraněného kapitána Jardy Makara. A to nebyl bohužel poslední zásah do našich obranných řad. V 74. minutě se zranil pilíř defenzívy Jakub Dostálek. Než jsme stihli přeskupit obranné řady, domácí Holínkem vyrovnali na 2:2. Řetovští začali šturmovat a do našeho vápna létal jeden centr za druhým. S koncovkou však byli domácí na štíru. Naše náznaky šancí také zůstaly nevyužity a tak zápas dospěl do penaltové loterie. V ní byli přesnější domácí a proto bodík navíc, o který se hrálo zůstal v Řetové. Zápas nakonec dopadnul spravedlivě. Domácí byli lepší a výhru za dva body si zasloužili. Pro nás je bod úspěch. V tabulce nám sice moc nepomohl a nadále zřejmě zůstaneme předposlední. Dokázali jsme si ale, že jsme schopni při kvalitních výkonech bodovat i na cizích hřištích. A to je dobré zjištění. Snad nebudou zranění Jardy Makara a Kuby Dostálka vážné. Nahradit tyto obranné opory by nebylo jednoduché.

V příštím kole přivítáme v sobotu 21.10. od 15 h jednoho z aspirantů postupu do 1.A třídy, mužstvo Ústí nad Orlicí B.

Branky: Uhlíř, Kovanda

Sestava: Janata – Makar (Hubálek), Dostálek J. (Hynek), Roček, Strnad F. – Uhlíř (Kroczak), Kmošek, Špaček, Veselý M. (Durna) – Kovanda, Polzer (Filip J.)

Řetová – Těchonín
Sokol Těchonín © 2014, vytvořil: JM , Paletové vozíky - eshop , Paletový vozík - u nás si můžete zakoupit paletové vozíky různých parametrů. Frontier Theme