21.10. 2017 Těchonín – Ústí n. O. B. 2:3 (2:2)

 

Souboj generací, aneb když by byl nejstarší hráč soupeře, téměř nejmladším hráčem našeho týmu. Berte to s trochou nadsázky. Už vidím jak škarohlídové začínají studovat soupisky a hádali by se do krve, že tomu tak nebylo..Žádný zázrak se přes týden neudál a tak bylo jasné, že trenér Merta bude muset poprvé za svého působení, skládat sestavu hodně kvalitním lepidlem. Stopeři Makar s J. Dostálkem zranění, M. Veselý nemocný, Durna v robotě atd.. Někteří sice seděli na lavičce, ale k zápasu byl připraven pouze „hokejista“ P. Veselý. Ani soupeř neměl hráče na rozdávání a tak trenér Tesař netrpělivě čekal na Michala Kuklu, který dopoledne v Benešově odehrál 16 minut za A tým. Následoval rychlý přesun do Těchonína. Druhý poločas v pohodě stihnul a nakonec šťastně rozhodnul. Před samotným zápasem vedení klubu pogratulovalo Pavlu Kmoškovi k jeho nedávným 50tinám. Úctihodnou bilanci 409 zápasů a 84 branek snad bude ještě nějaký čas rozmnožovat. Pak už se hrálo tak, jak se dalo očekávat. Mladíci z Ústí běhali, snažili se o rychlý kombinační fotbal. Náš tým hrál ze zajištěné obrany a dlouhými nákopy posílal na zteč útočníky.Jakési šance na obou stranách proběhli, ale skóre se měnilo převážně po chybách. V 30.minutě jsme špatně zahráli autové vhazování na polovině Ústí. Soupeř z rychlého brejku vybojoval rohový kop. Přetažený centr na zadní tyč jsme nepokryli a po následném závaru před brankou skóroval z blízka Procházka 0:1. O čtyři minuty později bylo vyrovnáno. Polzer utekl po křídle a prudce vystřelil. Brankář míč vyrazil k Filipovi, který mu ho z jedničky vrátil do branky 1:1.Ve 43. minutě jsme si před pokutovým územím dávali přednost a našeho nedůrazu využil Chalupník 1:2.Už to vypadalo, že za tohoto stavu se půjde do kabin, když se o slovo přihlásil dělostřelec Roček. Pokud před 14 dny předvedl balistickou raketu země-vzduch, tentokrát zvolil typ vzduch-vzduch 2:2.

Druhý poločas se odehrával zhruba ve stejné režii jako první. Akorát na hřišti se více přiostřilo. Osobní souboje se začali dohrávat a rozhodčí měl kupu práce to ukočírovat. A čekalo se na chybu. Když žádná větší nepřišla, vzala osud utkání do rukou štěstěna. V 74. minutě Kukla vystřelil. Míč nejprve tečoval Špaček, poté Roček od kterého se odrazil za nešťastného Janatu 2:3. V závěru zápasu jsme se sice snažili o vyrovnání, ale neúspěšně.Škoda, k bodovému zisku se silným soupeřem jsme nebyli daleko. Kdo zápas viděl, určitě by náš tým neoznačil za tragédy, jako zřejmě anonymní fanoušek Ústí na diskuzním fóru Za mě imbecil.Je potřeba smolnou prohru hodit za hlavu a v příštím kole zkusit porazit dalšího těžkého soupeře Libchavy. Zápas se odehraje v sobotu 28.10. od 14 hodin.

P.S.- Pan Tesař by se klidně mohl poohlédnout po nějakém ochotnickém divadelním spolku. Talent tam určitě je..:D

Branky: Filip J., Roček

Sestava: Janata – Hubálek, Roček ( Veselý P.), Hynek, Strnad F. – Kmošek, Špaček, Kovanda, Filip J. – Polzer, Dostálek P.

Sokol Těchonín © 2014, vytvořil: JM , Paletové vozíky - eshop , Paletový vozík - u nás si můžete zakoupit paletové vozíky různých parametrů. Frontier Theme