28.10. 2017 Těchonín – Libchavy 2:6 (1:1)

Hra, sada, zápas Libchavy. Takto zjednodušeně by si mohl zhodnotit náš sobotní duel zavánějící tenisovým debaklem ten, kdož zápas vůbec nenavštívil. Přímí účastníci mi potvrdili, že do 60. minuty to byla řezba o každý metr hřiště. Můj referát se tentokrát bude skládat ze tří částí. Z toho co jsem neviděl, z toho co jsem viděl a z toho co jsem vidět nechtěl…Už dopředu bylo jasné, že kvůli jiným sportovním aktivitám celý zápas shlédnout nestihnu. Díky moc Davidu Jandejskovi který se uvolil, že mi připraví podklady z té části utkání, kterou zameškám. Snažil se opravdu poctivě chlapec.  V 61. minutě jsem už stál za zábradlím a těšil se na závěrečnou půlhodinku. Kdybych ovšem zůstal doma, udělal bych lépe. Přivezl jsem totiž smůlu..Kdo by si vsadil na to že se začne opatrně, prohrál by i kalhoty. Šance střídala šanci a diváci se rozhodně nenudili. Hosté se snažili o kombinační fotbal, náš tým čekal na jejich chyby a hrozil brejky. Během první čtvrthodinky, kterou jsme odehráli ve velkém stylu, měl několik šancí Špaček, pozadu nezůstával ani Dostálek. Skóre se ale měnilo až v 15. minutě. Po Dostálkově pasu šel sám na brankáře Kovanda a prokázal, že se v této činnost příliš nemýlí 1:0.V dalších minutách se na hřišti pěkně jiskřilo. Některé zákroky zežloutly, ale rozhodčí si prozatím karty ponechal v kapsičce.Naše vedení mohl v 25. minutě navýšit Dostálek. Proti byl ovšem obránce hostí, který mu výborným zákrokem zablokoval gólovou střelu.Ve 32. minutě Libchavy vyrovnaly, když kanonýr Pavlák chladnokrevně potrestal naše zaváhání 1:1.O několik minut později, zabránil Janata včasným vyběhnutím jisté brance. Hosté se po jeho zákroku hodně zlobili a dožadovali se penalty.Závěr prvního poločasu už byl v režii Libchav. Žídek mohl hosty poslat do vedení, ale jeho střela skončila pouze na břevně.

Druhý poločas hodně ovlivnilo obnovené zranění našeho kapitána Jardy Makara. Hned po jeho odchodu vstřelil Pavlák druhou branku hostí 1:2. To už jsem se blížil ke stadionu i já. Sotva jsem se stihnul pozdravit s kamarády, když si Strnad vstřelil vlastní branku 1:3. A bylo prakticky po zápase.Hostům narostla křídla a po pěkných kombinacích přidávali další branky. Postupně se trefili Boštík, Pavlák zkompletoval hattrick a Hájek. Mezi ně se vklínila i branka našeho Špačka, která sice byla krásná, ale už jen kosmeticky upravila skóre. Jak někdo trefně poznamenal, závěr zápasu to už byla hra kočky s myší…Na hřišti tedy zaslouženě zvítězili hosté, kteří potvrdili svoje postavení v tabulce. Nás můžou mrzet neproměněné šance z úvodu utkání. Kdyby jsme vedli větším rozdílem, zřejmě by se zápas vyvíjel jinak. Jenže jak všichni víme, na kdyby se nehraje.

Možná bych mohl referát ukončit a nechat vše být, ale kdo mě zná ví, že když se mi něco nelíbí, nemám problém to napsat.Absolutně nechápu chování některých hráčů Libchav po utkání. Nevím jak se chovají doma, nebo na hřišti v Lichavách, ale čistit si totálně zasrané kopačky od bláta přímo ve sprše je nehoráznost. Myslím si, že by s vámi doma vaše přítelkyně či manželky hezky rychle vyběhly. Samozřejmě se hned ucpal odpad a voda tekla všude možně. To je takový problém, oklepat bláto venku? Jako to dělají i jiné týmy? Je mi jasné, že každou vesnici v této soutěži považujete za Vidlákov, ale když už jste takový nadlidi ukažte nám křovákům, jak se chovají civilizovaní tvorové. Je zajímavé, že před 14 dny zde trénovala reprezentační U17 a všechno proběhlo bez problémů. Asi to mají ti mladí kluci v hlavě srovnané daleko více než pár pitomců, co si o sobě myslí že sežrali svět… Divím se ,že vás ta paní co tam musela lítat s hadrem a vytírat, nepřetáhla po hřbetě..

Příští týden nás čeká poslední zápas v podzimní části. V neděli 5.11. se od 13:30h představíme ve Sloupnici. Nečeká nás nic lehkého. Soupeř se v posledních kolech hodně zlepšil a sune se pořadím výše. Přesto by jsme nějaký ten bodík potřebovali, aby se nám ostatní týmy před zimní přestávkou příliš nevzdálili.

Branky: Kovanda, Špaček

Sestava: Janata – Makar (Durna), Roček, Hynek, Strnad F. – Lazorka (Polzer), Špaček, Kmošek, Filip J. (Kroczak) – Kovanda, Dostálek P.

Těchonín – Libchavy
Sokol Těchonín © 2014, vytvořil: JM , Paletové vozíky - eshop , Paletový vozík - u nás si můžete zakoupit paletové vozíky různých parametrů. Frontier Theme