5.11. 2017 Sloupnice – Těchonín 2:1 (1:1)

Pokud si chcete s dětmi pouštět draka, zajeďte si do Sloupnice. V této obci totiž fouká vítr 365 dní v roce… Náš fotbalový oddíl, ale do této destinace moc rád nejezdí. Body zde získáváme zřídkakdy a nedělní odpoledne to jenom potvrdilo. Domů jsme se vraceli s prázdnou, pokud tedy nepočítám dvě červené karty, které pro vyloučené hráče budou zřejmě znamenat prodlouženou zimní přestávku Ale popořádku…. Moc nechybělo a k poslednímu podzimnímu utkání jsme ani neodcestovali. Nebyli prostě lidi. Jak přiznal trenér Merta, zhruba dvě hodiny před odjezdem to viděl černě. Naštěstí to nakonec dopadlo tak, že jsme měli i jednoho hráče na střídání. Ve Sloupnici nás přivítalo sychravé počasí a jako již tradičně silný vítr. Mě osobně překvapil výborný stav hrací plochy. Proč tomu tak bylo a že to nebylo zadarmo jsem se dozvěděl v poločase z hlášení rozhlasu. V samotném zápase na nás domácí hned od začátku vlítli a po chviličce se dostali do vedení. Nevím jestli Fikejz z ostrého úhlu střílel či centroval, ale každopádně nachytal Janatu u tyče nepřipraveného 1:0. Hned poté si pořadatelé uvědomili, že nepustili časomíru a proto se opozdilci divili, že rozhodčí ukončil první poločas ve 43. minutě. Brzká branka nás opařila a museli jsme ji trochu vydýchat. Sloupnice si mezitím vytvořili další gólovku, ale jejich hráč z blízka překopnul branku. Poté už jsme se ze šoku vzpamatovali a začali lépe bránit. Žádná hitparáda to, ale ani z jedné strana nebyla. Na hřišti se chvílemi odehrávala i díky silnému větru vysoká hra, nízké úrovně. Domácí sice měli převahu, ale jejich snaha o dobývání naší branky končila před pokutovým územím nepřesnostmi. Naše sporadické návštěvy hostujícího území, se zabrzdili většinou porušením pravidla o postavení hráče mimo hru, o které se vždy vehementně hlásil domácí kapitán, jen co míč překročil polovinu hřiště. Ve 29. minutě jsme se tak nějak z ničeho dočkali vyrovnání. Domácí hráč zahrál údajně v pokutovém území rukou a hlavní rozhodčí odpískal pokutový kop. Jestli to byla ruka nedokážu posoudit, z mého postavení to nebylo dobře vidět. Domácí fanoušci se ale hodně na rozhodčí zlobili. Ať to bylo tak či tak, Kovanda střelou k tyči vyrovnal na 1:1. Trošku zmatený rozhodčí si zapsal špatné číslo střelce a v zápise mu branku nejprve upřel. V prvním poločase ještě stihnul napravil své zaváhání Janata, který při obdobné situaci jako při inkasované brance i s nasazením vlastní hlavy zabránil pohromě. Naštěstí nemají ve Sloupnici pevně zabudované zařízení, jinak by asi Daniel nevyváznul jenom s pořádnou boulí. Před koncem poločasu jsme dokonce Filipem vstřelili další branku. Proč nebyla uznána, nechápali ani domácí. Akta X hadr… Na konci prvního poločasu proběhla první větší kontroverze Hynka s rozhodčím Depešem. Docela jsem se divil, že skončila pouze u žluté karty. O přestávce hlasatel seznámil hrstku zmrzlých fanoušků s poděkováním místního oddílu všem sponzorům, kteří se podíleli na opravě hřiště. Dle mého názoru oprávněně, povedlo se. Bohužel poté pustil rádio, z kterého se linuly prapodivné zvuky. Hned jsem si vzpomněl na svoje mladá léta a poslouchání zakázaných stanic říznuté rušičkou.

Druhý poločas probíhal stejným způsobem jako první. Domácí měli převahu, ale jejich hra postrádala více nápaditosti. My jsme domácího brankáře ohrožovali pouze Ročkem a jeho nebezpečnými nákopy. V 68. minutě se domácí dočkali vítězné branky. Na pěkně zahranou standartní situaci si naskočil Mikulecký a hlavou z blízka skóroval 2:1. Hned po rozehrávce vylekal domácího brankáře Roček, ale na nějaký zvrat jsme už neměli moc síly. Na hřišti se začalo ještě více jiskřit a rozhodčí měl plné ruce práce hráče uklidnit. Moc se mu to, ale nedařilo. Za co udělil žlutou kartu třeba Kovandovi nechápu. Zřejmě ho chtěl potrestat za to, že mu během zápasu musel odpískat snad dvacet ofsajdů. Těsně před koncem nám odpustil jasnou penaltu Faul našeho stopera viděl kromě jeho, každý.  Samotný závěr zápasu se už změnil ve frašku. Nejprve po neodpískaném faulu na svoji osobu, neudržel nervy Roček a po odpískaném konci vyhroceného mače Hynek. Dokážu pochopit jeho frustraci, ale asi mohl těžko čekat za svoje výlevy něco jiného než vyloučení. V těžkých jarních bojích budou oba vyloučení hráči citelně chybět. Závěrem se dá říci, že domácí vyhráli sice se štěstím, ale zaslouženě. Pro nás škoda. V tak slátané sestavě jsme nebyli daleko od bodového zisku.

Podzimní část soutěže je tedy u konce. Mužstvo teď čeká odpočinek a po novém roce začne příprava na jarní odvety. Za tři týdny by měla proběhnou výroční schůze klubu. O případných změnách v oddíle vás budeme určitě informovat.

Mám v plánu udělat nějaké rozhovory, tak uvidíme jak se k tomu oslovení lidé postaví..:)

Branky: Kovanda

Sestava: Janata- Strnad O., Hynek, Roček, Polzer – Hubálek, Špaček, Kmošek, Filip J. – Kovanda, Veselý P. (Riesner)