7. 4. 2018 Lanškroun B – Těchonín 3:0 (2:0)

Po dvou odložených zápasech nám začalo mission imposible. Tímto přirovnáním ovšem nemyslím pouze záchranu našeho oddílu v 1.B třídě. Jedná se o daleko hlubší význam, a nemá cenu si mazat med kolem huby. Ve velkém ohrožení je totiž samotná budoucnost fotbalu v Těchoníně. A protože nám dal košem i slavný zvláštní agent Ethan Hunt ( Tom Cruise ), je jasné, že je zle nedobře. Na soupisce sice máme milion hráčů, ale trenéru Mertovi v pátek odpoledne nezbývalo nic jiného, než obvolávat lidi, aby jsme k zápasu do Lanškrouna vůbec odjeli. A to ještě musel předseda klubu Petr Vašata sundat kopačky a rukavice ze zdi, a postavit se do branky. Myslím si, že mluvit při tomto stavu o záchraně je troufalost. Spíše půjde o to, soutěž nějak důstojně dohrát…
👉Do samotného zápasu jsme vstoupili s jasně danou taktikou. Nikam nespěchat, pozorně bránit a čekat na brejky, či standartní situace. A celkem se nám to dařilo. Lanškrounští sice měli převahu, ale v koncovce se jim vůbec nedařilo. I my jsme měli náznaky šancí, jenže chyběl důraz v zakončení. Až přišla 20. minuta. Domácí útočník Jung si při souboji postrčil míč rukou, a poté ze strany vystřelil. No vystřelil je silné slovo. K překvapení všech, ale skončil míč v naší síti. Kouba se určitě začervenal 1:0. I v dalším průběhu prvního poločasu měli domácí převahu, svoji sterilitou ale jenom popichovali skupinu důchodců, kteří jim dávali co proto. Docela mě bavilo je poslouchat. Nadávali na všechno. Na domácí hráče, na naše taky, ani rozhodčí nezůstali ušetřeni. Pokud se zrovna nehrálo, stála za hovno Sparta, Slávie, i blbě postavený stadion na kterém se zápas hrál.
Náladu jim spravila až 45. minuta, kdy se domácím podařilo kombinací středem hřiště vysunout Junga, který se v koncovce nemýlil 2:0. Velká škoda, že se nám nepodařilo této brance do kabin zabránit.
👉Ve druhém poločase jsme chtěli trochu otevřít hru, a zkusit se zápasem ještě něco udělat. Bohužel jsme v 66.minutě po brance Vacka potřetí inkasovali 3:0. Vypadalo, že je po zápase. Nevím jestli to bylo tím, že domácí polevili, nebo dost mužstvo prostřídali, ale do konce zápasu jsme si nakonec vypracovali několi šancí a jen naše nemohoucnost nás připravila o lepší výsledek. Co dokázal třeba zahodit 2x Lazorka, bylo k neuvěření. Z Lanškrouna jsme si tedy odvezli porážku 0:3, a mám takový dojem, že nás moc slabších týmů už na jaře nepotká.
V sobotu se poprvé v tomto kalendářním roce představíme na domácím hřišti, když přivítáme mužstvo z Opatovce. Chce se mi věřit, že se k zápasu dostaví více hráčů, než k tomu bylo tentokrát…

Sestava: Vašata – Šponar, Makar, Jandejsek, Hubálek – Veselý Michal (Merta), Špaček, Dostálek P., Lazorka – Kovanda (Veselý Petr), Polzer

Lanškroun – Těchonín
Sokol Těchonín © 2014, vytvořil: JM , Paletové vozíky - eshop , Paletový vozík - u nás si můžete zakoupit paletové vozíky různých parametrů. Frontier Theme