22. 4. 2018 Zámrsk – Těchonín 6:1 (3:0)

💬Netuším, zda za to mohla moje výtka v minulém referátu, či krásné počasí, nebo soupeř z nejtěžších. Jisté bylo jedno. Fanoušky, kteří nás přijeli podpořit do Zámrsku, bych spočítal na prstech jedné ruky a ještě by mi zbylo :-( . Vidím to tak, že až se začne trochu dařit, oni se určitě zase někteří objeví.. :-)
👉V Zámrsku jsem nebyl celou věčnost a musím se přiznat, že mě zarazilo hlavně okolí hřiště. Negativně. Copak trávník, ten vypadal celkem dobře, ale na střídačky, aby se člověk bál sednout. Samé hovno od ptáků, či jiné zvěře. Hned vedle soustava trubek, jenom zdánlivě připomínajících plot, s výpletem děravým jak noty na buben. A za ním jakýsi bažinec, který smrděl jak bolavá noha. Myslím si, že by si tým kralující 1.B. třídě zasloužil lepší podmínky.
👉Už před zápasem bylo všem soudným lidem jasné, že hlavní zápletka nebude o tom, zdali domácí tým vyhraje, ale o kolik to nakonec bude. A mnozí škarohlídové nám předpovídali dvouciferný příděl. To se naštěstí nestalo. Ne, že by neměli domácí spoustu šancí, ale s koncovkou byli na štíru. Hlavně střelec Jiráský nás šetřil a spokojil se jen s proměněním pokutového kopu.
V samotném zápase jsme drželi bezbrankový stav do 23. minuty, kdy se z dálky přesně k tyči trefil Hovorka 1:0. Pro nás celkem škoda, protože před tím zazdili domácí několik daleko výraznějších šancí. O pár minut později musel pro nevolnost střídat Filip a na hřiště přišel Lazorka, který hned zavinil pokutový kop. Tento hráč má velké taktické nedostatky a nejraději by hrál jenom dopředu. Penaltu v 32. minutě bezpečně proměnil Jiráský 2:0. Než jsme se vzpamatovali, Forgáč zvýšil na 3:0 a stanovil tak výsledek prvního poločasu. My jsme se moc do zakončení nedostávali, ale když už, tak to smrdělo i brankou. Kroczak málem nachytal lobem vyběhnuvšího brankáře. Špaček z přímého kopu trefil břevno. Šanci měl i Kovanda. Těsně před koncem prvního poločasu došlo k nepříjemnému zranění domácího obránce, který po hlavičkovém souboji s Kovandou nešťastně spadnul na rameno a vážně se zranil. Co jsem zaslechl, tak ho odvezla sanitka do nemocnice s podezřením na vykloubené rameno s přetrhanými vazy a možná i něčím dalším. Chtěl bych tímto prostřednictvím popřát zraněnému hráči, ať se brzy uzdraví a vrátí se co nejdříve na zelený pažit.
👉Ve druhém poločase se obraz hry příliš nezměnil. Domácí měli stálou převahu a v 58. minutě zvýšil Forgáč už na 4:0. V 67. minutě snížil Kovanda hlavou na 4:1. A přišli i další šance, jenže ty už Kovanda ani Špaček nezužitkovali. V závěru zápasu se ještě dvakrát dokázal prosadit Brychta a navýšil skóre na konečných 6:1.
Vítězství domácích je naprosto zasloužené. Potvrdili svoje postavení v tabulce a míří za postupem do vyšší soutěže. Já bych chtěl pochválit i naše mužstvo za to, že zápas odehrálo se ctí a vyhnulo se blamáži, kterou nám mnozí předpovídali.
Po zápase jsem si chtěl skočit na pivko, ale když jsem viděl ty špinavé půllitry a vodu v které je obsluha myje, přešla mě chuť. Nevím no, fotbal hraje Zámrsk výborný, ale v ostatních věcech okolo, by se mohl učit i od týmů z nejnižší soutěže.
V příštím kole se představíme v domácím prostředí. V sobotu 28.4. od 16h přivítáme FC Jiskru 2008.

Branka: Kovanda

Sestava: Janata – Polzer, Durna, Makar, Šponar – Veselý M. (Merta), Špaček, Jandejsek, Filip J. (Lazorka) – Kovanda, Kroczak (Veselý P.)

Zámrsk – Těchonín
Sokol Těchonín © 2014, vytvořil: JM , Paletové vozíky - eshop , Paletový vozík - u nás si můžete zakoupit paletové vozíky různých parametrů. Frontier Theme