1. 5. 2018 Těchonín – Moravská Třebová B 1:2 np. (1:0)

💬 Jestliže jsem mužstvo po sobotním zápase podrobil drsné kritice, tentokrát budu vesměs jenom chválit. A jsem za to rád. Náš polní lazaret příkladně bojoval a kdyby spravedlnost nechtěla vehementně dostát svému jménu, mohli jsme urvat i tři body. Do 83. minuty jsme totiž drželi jednobrankový náskok. Škoda, ale i tak jsme si konečně v jarní části sezony sáhli na první bodík.
Když jsem hodinu před zápasem dorazil na Celné, soupeř už tam postával u zábradlí. To náš tým se vykrystalizoval do konečné podoby, až pár minutek před prvním hvizdem. Do branky se musel už potřetí v jarních odvetách postavit předseda Vašata. A nutno podotknout, že chytal velmi dobře. Janatu do zápasu nepustila bolestivě naražená žebra. Myslím si, že premiéru v základní sestavě si odbyl Petr Veselý, a ani on rozhodně nezklamal. Když trenér Merta zjistil, že nedorazí Roček ( údajně se zranil při čarodějnicích, což je pro mě dost těžko pochopitelné), musel Durna rychle dokouřit a jít na plac od začátku. Do zálohy se postavil i Marek Uhlíř, který prý kolem půlnoci teprve přiletěl do naší republiky. No prostě musel hrát každý, kdo se dokázal alespoň chvíli udržet na nohou.
I tak jsme byli hlavně v prvním poločase záloze Moravské Třebové rovnocenným protivníkem. Dost možná jsme i soupeře trochu zaskočili a po zásluze šli do kabin s vedením 1:0. Klidně jsme mohli skórovat i vícekrát, ale Kroczak se spokojil s proměněním jen té nejsložitější šance. Na branku mu přihrál Lazorka, který musel vystřídat zraněného Durnu. Upřesňuji tak střelce naší branky, protože světová média chybně věřila zápisu rozhodčích. Opravdu byl střelcem hráč polské národnosti Kroczak, kterému nahrával hráč ukrajinské národnosti Lazorka.
V přestávce se možná diváci divili, proč po hřišti pořád pochoduje Kovanda a pomaličku pobíhá Jandejsek. Vysvětlení je jednoduché. Jardu trápí svalové problémy a tak se raději pořád udržoval v provozní teplotu. David dostal hned na začátku zápasu koňara a kdyby si sednul, už by se zřejmě nerozběhl.
Do druhého poločasu soupeř trochu přeskupil řady a bylo to znát. Nám znatelně ubývali síly, a tak se hrálo převážně na naší polovině hřiště. Měli jsme i štěstí, protože v koncovce nebyli hráči Moravské Třebové moc přesní. Naše mužstvo spoléhalo převážně na standardní situace, které výborně zahrával Makar, hlavně na nebezpečného Kovandu.
Když už to vypadalo, že přece jenom udržíme vedení až do samotného konce zápasu, inkasovali jsme z kopačky Sedláka v 83. minutě vyrovnávací branku. Velká škoda, protože jsme těsně před ní odvrátili rohový kop, ale následný centr jsme už nedokázali pokrýt. A tak se diváci dočkali nášupu v podobě penaltového rozstřelu. V něm jako jediný zaváhal Jandejsek a proto si bonusový bod navíc připsali hosté. Zápas podle mého názoru dopadl spravedlivě. Za předvedené výkony by bylo pro obě mužstva kruté, kdyby vyšli zcela naprázdno.
V příštím kole nás přivítá v neděli 6.5. od 17h na svém hřišti Dolní Újezd B.

Branka: Kroczak

Sestava: Vašata – Hubálek, Makar, Durna (Lazorka), Veselý P. – Uhlíř, Špaček, Jandejsek, Veselý M. – Kovanda, Kroczak

 

Sokol Těchonín © 2014, vytvořil: JM , Paletové vozíky - eshop , Paletový vozík - u nás si můžete zakoupit paletové vozíky různých parametrů. Frontier Theme