21. 5. 2018 H. Újezd – Těchonín 1:4 (1:3)

💬 K duelu „Postradatelných“, jsme v neděli odpoledne zavítali do Horního Újezdu. V souboji o Černého Petra dvou posledních týmů tabulky, jsme mnohé škarohlídy zarmoutili už jen tím, že jsme se k zápasu vůbec dostavili. Tímto prostřednictvím bych se jim chtěl omluvit. Ale nezoufejte do konce soutěže zbývají ještě čtyři kola, tak máte pořád šanci. Docela mě překvapuje, že se k naší nelehké situaci vyjadřují i lidé, kteří mají sami máslo na hlavě. Troška pokory by neškodila. Nikde není totiž psáno, že se třeba v příštích letech do podobných problémů nedostanou i jejich kluby.
👉Ještě bych chtěl vysvětlit, proč se na našich stránkách neobjevil referát ze zápasu s mužstvem z Jablonného nad Orlicí. Bohužel jsem se kvůli jiným fotbalovým aktivitám nemohl derby zúčastnit. A přišlo mi nefér psát o něčem, co jsem neviděl na vlastní oči. Už jsem to v minulosti totiž udělal a nebylo to dobré řešení. Jsem pouze dopisovatel a tak netuším proč nebyl na stránkách uveřejněn třeba referát z Jablonného. Co jsem mluvil s některými diváky, byl jejich souhrn velmi korektní.
👉A teď již k samotnému duelu. 13 zápasů trvalo než jsme se mohli opět radovat ze zisku tří bodů. Paradoxně jsme výhru slavili naposledy v 8. kole po vítězství nad naším nedělním soupeřem. Horní Újezd nás během jarních odvet dokázal přeskočit a odsunout na poslední místo tabulky. Domácí si na nás určitě věřili, ale troufnu si tvrdit, že jsme vyhráli zcela zaslouženě. V brance a okolí kraloval brankář Hynek. Svůj výborný výkon korunoval asistencí u výstavní branky Kovandy. Do obrany se již plnohodnotně vrátil Kuba Dostálek a hodně zvýšil její kvalitu. V útoku se dvakrát dokázal prosadit Polzer a ukázal, že tam by mohlo být jeho místo. Roček znovu potvrdil, že jeho bomby z trestných kopů jsou pro brankáře krajně nepříjemné. Chtěl bych pochválit i ostatní hráče. Sic se třeba někomu až tak nedařilo herně, ale každý makal pro tým na sto procent. Pokud toto nasazení a bojovnost zopakujeme i v dalších kolech, nějaký ten bodík by jsme mohli ještě získat.
Zároveň bych, ale naše vítězství nechtěl nějak moc přeceňovat. Bylo vidět, že se sešla dvě mužstva ze suterénu soutěže, a byli v zápase pasáže, které měli blíže k okresní úrovni, nežli krajské.
👉Musím po pravdě říci, že závidím domácím hráčům jejich zázemí. Opravdu luxusní. Kam se na Horní Újezd hrabou týmy, které raději dají peníze hráčům, než aby si vylepšili vlastní prostory. Za mě velká pochvala.
V příštím kole přivítáme v sobotu 26.5. od 16h Řetovou.

Branky: Polzer 2x, Kovanda, Roček

Sestava: Hynek – Makar, Dostálek J., Roček, Šponar – Hubálek (Durna), Špaček, Jandejsek, Veselý M. – Polzer(Veselý P.), Kovanda

Sokol Těchonín © 2014, vytvořil: JM , Paletové vozíky - eshop , Paletový vozík - u nás si můžete zakoupit paletové vozíky různých parametrů. Frontier Theme