26. 5. 2018 Těchonín – Řetová 2:1 (1:1)

💬 Ten, kdo sledoval v sobotu večer finále LM a viděl chyby brankáře Kariuse, si musel říkat, že takové minely by se v 1B. třídě nepromíjely. Píšu to záměrně, protože zápas Těchonín – Řetová měl dvě hvězdy✨. Oba brankáře. Jak domácí Hynek, tak hlavně hostující Hůlka převyšovali své spoluhráče. Oba dva chytají moderním stylem, nahrazujícím libera a výrazně tak vypomáhají obranným řadám. Ještě bych mohl k hvězdám zápasu přiřadit Pavla Dostálka, který vstřelil dvě branky, ale ten má u mě vroubek.:)
👉V týdnu před zápasem to vypadalo, že nás bude dost, ale skutečnost byla jiná. Měli jsme jediné štěstí, že jel zrovna okolo na kole „elév“ Pavel Kmošek a vzal si náhodou věci. Nikdo jiný totiž na střídačce připravený nebyl. Nesmím tedy zapomenout na trenéra Mertu, který se nasadil na taktické střídání v závěru utkání, aby zvýšil svůj náskok v historických tabulkách v počtu odehraných zápasů za Těchonín..
👉Do samotného zápasu jsme vstoupili celkem dobře, ale byli to hosté, kteří se v 12. minutě dostali do vedení. To se z přímého kopu precizně trefil Vašina 0:1. Kdo by to byl řekl, že to byla téměř poslední šance Řetové v celém zápase. To naše mužstvo si vypracovalo během prvního poločasu několik tutovek, ale Hůlka čaroval. Kapituloval až v 27. minutě. To se poprvé vysunul na rohový kop i Kuba Dostálek a zvýšil tak naši výškovou převahu. Nastalého zmatku při přebírání hráčů využil Pavel Dostálek. který hlavou po nádherném centru Makara vyrovnal na 1:1.
👉Hned na začátku druhého poločasu využil Pavel Dostálek, zaváhání hostující obrany a poslal naše mužstvo do vedení 2:1. Další branky v zápase už nepadly. Oba brankáři si totiž libovali v rolích liberů a žádné větší šance nepřipouštěli. Kontroverzní situace se odehrála v 63. minutě. To si brankář Hůlka vyběhnul s míčem mimo pokutové území a Pavel Dostálek ho dohrál. Podle mého názoru se jednalo o faul, ale rozhodčí byl jiného mínění. Hostující Bače se rozhodl brankáře bránit a málem vysvlékl P. Dostálka z dresu. Až v tuto chvíli rozhodčí odpískal faul. A protože strčení P. Dostálka do Bačeho přišlo až po odpískání, klidně mohl vyfasovat červenou kartu. Nakonec obdrželi oba dva kohouti žluté napomínání a hrálo se dál. Nějak si už ale nevzpomínám, že by se do konce zápasu událi situace,které by stáli za zaznamenání. Hosté se ještě po konci zápasu zlobili, že rozhodčí nic nenastavil, ale při vší úctě k nim, když si nebyli schopní vypracovat šance během zápasu, těžko mohli čekat, že všechno zachrání na poslední chvíli.
👉Závěrem se dá řící, že jsme vyhráli zaslouženě. Určitě jsme si v zápase vytvořili více brankových příležitostí než Řetová. Hosté se sice snažili, ale směrem dopředu to bylo jalové.
V příštím kole se přestavíme v neděli v Ústí nad Orlicí, kde od 17h vyzveme jejich „B“ tým.

Sestava: Hynek – Šponar, Roček, Dostálek J., Makar – Durna (Kmošek), Jandejsek, Špaček, Kroczak – Dostálek P., Polzer (Merta)

Branky: Dostálek P. 2x

Sokol Těchonín © 2014, vytvořil: JM , Paletové vozíky - eshop , Paletový vozík - u nás si můžete zakoupit paletové vozíky různých parametrů. Frontier Theme